Děkujeme všem, kteří podpořili pohybem Charitu Šumperk
15. února 2021 Aktuality

Děkujeme všem, kteří podpořili pohybem Charitu Šumperk

Cíl splněn ✓  

Mobilní aplikace EPP od Skupiny ČEZ – Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit.

Mezi projekty byl v únoru zařazen projekt Charity Šumperk „Kyslíkové koncentrátory“, jehož cílem bylo nasbírat body pro nákup 3 kyslíkových koncentrátorů pro hospicovou péči Charity Šumperk a drobné finanční ohodnocení zdravotních sester domácí zdravotní péče.

Tento projekt se setkal u veřejnosti s velikým ohlasem a během týdne byly všechny potřebné body kosmickou rychlostí nasbírány. Charita Šumperk tak bude moci zakoupit další potřebné pomůcky na podporu dýchání především hospicových pacientů. Výbornou zprávou je, že se řada neznámých lidí aktivně zapojila do projektu a svým rychlým načítáním bodů ukázala, že jí nejsou potřeby druhých lhostejné i v této náročné době.

Charita Šumperk poskytuje terénní zdravotní a sociální péči v domácím prostředí uživatelům pro oblast Šumperska, Hanušovicka a Staroměstska, pečuje o umírající pacienty, kterým zajišťuje komplexní péči, aby jejich poslední dny života byly důstojné, netrpěli bolestí a měli možnost být v kruhu svých nejbližších.

ČEZ